Nicméně tahle romantická destinace se nemá za co stydět, ani co se týče rozměrů: obvod 261, výška 21 metrů. Že to zní to slibně? Vítejte v Národní technické knihovně v Dejvicích.

Ač se to na první pohled možná nezdá, NTK je místo pro zamilované téměř ideální, a to zejména v počátcích sbližování. Potřebujete veřejné prostory s dostatkem klidných zákoutí? Pár „nenucených“ impulsů, co pomohou zavést řeč na ta správná místa? NTK nabízí přesně to, a pro odvážné i mnohem víc.

Nejdřív příjemná půlkilometrová procházka zelení od metra. Pak budova samotná, intelektuální (1,2 milionu svazků) i vtipně fyzická zároveň. Různé barvy podlahy podle tlaku, který na tu kterou část zbytek budovy vyvíjí, od světle zelené až po rudou (upřený pohled do očí, protějšek se lehce začervená). Z nápisů na schodišti vyčteme průměrnou spotřebu kalorií při cestě vzhůru po schodech (a kolik energie bychom spotřebovali při …?) Kabina výtahu stoupá rychlostí 18 km/h (na co proboha čeká? Jsme tu přece sami …). A konečně: v přízemí sympatická kavárna Traverza, kde jsou korektní stolky s židličkami, ale také útulnější gaučíky pro dva…

Podtrženo sečteno: Rande v NTK je překvapivá stylovka pro začínající i pokročilé. A i kdyby jízda ve výtahu nakonec skončila fackou, aspoň Vás kryla vážně dobrá architektura.