… a to zdaleka není všechno. Můžete obdivovat skleslého čerta, doprovázejícího v divokém rytmu na bicí reálné rozhlasové vysílání, otáčecí židli ozdobenou párem orlích křídel … To všechno na výstavě sochaře Krištofa Kintery.

Výstava má název Výsledky analýzy a jak autor říká, je to proto, že se snaží svět okolo analyzovat a nastavit mu trochu vypouklé a pokřivené zrcadlo. Návštěvníka výstavy čekají mnohá překvapení, za zamyšlení stojí i většina názvů jednotlivých exponátů – „My light is your life“, „Talkmen“, bubnující čert má se skrývá pod názvem „Bad news“. Například havran, který kýve nohama, hýbe hlavou a mluví prý původně ovládal jen jazyk reklamy, jako Just do it! nebo Let´s make thinks better, nyní se ale  jeho slovní zásoba rozšířila a opravdu uděluje moudré rady. Jestli ovládá i nejtypičtější slovo pro havrany, tedy „Nevermore“, to už musíte zjistit sami. Výstava potrvá až do poloviny května, takže času je dost.

Krištof Kintera absolvoval Akademii výtvarných umění (ateliér Milana Knížáka) a je držitelem ceny Výtvarník roku za sochu pouliční lampy svítící k nebi, památník lidem, kteří spáchali sebevraždu skokem z Nuselského mostu. Jeho sochy jsou většinou technicky náročné objekty, které se pohybují, svítí, mluví …

Galerie hl. města Prahy, Městská knihovna, 29.2. – 13.5. 2012

http://www.citygalleryprague.cz/cs/web/guest/vystavy/-/vystavy/vystava/30557