Pomalu je tu zase podzim a s ním i věčná otázka: kam na rande? Protože s tzv. rendez-vous to je jako s nemovitostí: nejdůležitější je location, location, location. Ideální je místo, kde nebudete úplně sami (neměl/a by se s Vámi bát, hlavně v začátku), ale které je dost intimní pro případný první polibek. Samozřejmě neškodí ani romantický výhled. Takže KAM?

Na Tojepraha.cz vám postupně představíme nejromantičtější místa Prahy, kterými překvapíte i otřelé svůdníky a svůdkyně.

 

Tip první: Bastion U božích muk

Co to je? V podstatě takový mini Vyšehrad. Bastion je nově zrenovovaná část barokního opevnění Prahy s lavičkami, kavárnou, luxusní restaurací a výhledem na Vyšehrad, park Folimanku a Nuselský most. 

Jak se tam dostanu? Přístup je z ulice Horská, a to buď z vrchu (od IP Pavlova ulicí Ke Karlovu, potom za Policejním muzeem doprava), nebo zespodu (od Albertova).

Co je ještě dobré vědět? Opevnění pochází už z doby Karla IV., naposledy „fungovalo“ za baroka. Autorem návrhu je architektonické studio MCA atelier, použité materiály korespondují s původní funkcí fortifikace – korodovaná ocel, pohledový beton, atd. A pokud vážně chcete udělat dojem: rekonstrukce stála téměř 30 milionů korun a zaplatil ji Magistrát a Praha 2.