Koho by ještě nikdy nenapadlo opepřit si domácí soužití něčím neobvyklým. Už vám někdy problesklo hlavou, jaké by to bylo v uniformě … třeba letušky ČSA? Ale pozor: některé fantazie – má-li být člověk přesvědčivý/á – vyžadují důkladnou přípravu. A právě zde vám přijde vhod přípravný kurz Českých aerolinií se slibným názvem „Letuškou / stewardem na zkoušku“.  

Kurz probíhá přímo v Hangáru B letiště Ruzyně, trvá pět hodin a v porovnání s dvouměsíčním kurzem „na ostro“ se zaměřuje na to podstatné. Z úst instruktorky z řad palubních průvodčí se dozvíte o vizážistice i uniformové kázni. Můžete si zapůjčit uniformu letušky (či stewarda) ČSA, v letadlovém trenažéru si otestujete i „všeobecnou péči o klienta“ (předpokládám, že pro většinu účastníků či účastnic tohle bude spíš opáčko).

A co by to bylo za kurz, který by nepamatoval na zadní kolečka, respektive nouzové evakuační zařízení A310. Koneckonců ani nejdůkladnější příprava nezaručí bezchybné provedení a možná bude během výkonu potřeba urychleně vyklidit pole. Hlavně si nezapomeňte před úprkem sundat podpadky.

Přihlášky a bližší informace ke kurzu: petra.dvorakova@csa.cz, www.czechairlines.com

Podrobnější materiál pro další studium: http://en.wikipedia.org/wiki/Mile_high_club